Sprzęt, którego nie powinno zabraknąć w salonie podologicznym

Zawód podologa cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Łączy on w sobie zarówno zagadnienia medyczne, jak i kosmetologiczne. Oznacza to, że podolog może przynosić ulgę w bólu, interweniować we wczesnych stadiach chorób, a także wykonywać zabiegi upiększające i odświeżające. Po wykonaniu wszystkich kursów i obraniu ścieżki kariery, specjalista może zacząć myśleć o otwarciu swojego własnego salonu. Co powinno się w nim znaleźć? Już spieszymy z wyjaśnieniem tego, jakie są podstawowe narzędzia podologiczne.

Sterylność i higiena to podstawa

Podolog na co dzień przyjmuje wielu klientów. Warto brać pod uwagę fakt, że każdy z nich ma inną florę bakteryjną. Potencjalny podolog powinien zadbać o to, aby w jego podstawowym wyposażeniu znalazł się duży zapas jednorazowych pilników, po które zazwyczaj sięga się w przypadku piłowania paznokci lub ścierania martwego naskórka. Innym tego typu wyposażeniem są cążki do wycinania skórek, a także kapturki do pedicure. Należy też zadbać o wyrobienie sobie nawyku wyrzucania narzędzi jednorazowych po wykonaniu zabiegu, by przypadkiem nie sięgnąć po te, których używaliśmy przed chwilą z innym klientem.

Gwarancja bezpieczeństwa – stuprocentowa widoczność

Każdy klient jest zbudowany zupełnie inaczej. Nie ma jednak co ukrywać – stopy, tak jak dłonie, to bardzo mała przestrzeń, na której trzeba wykonywać skomplikowane zabiegi. Dla klienta nie ma bardziej stresującego widoku, niż podolog mrużący oczy lub nachylający się przesadnie, podczas gdy w ręku ściska ostry skalpel. Aby oszczędzić nerwów obydwóm stronom, należy zainwestować w dobrej jakości oświetlenie. Każdy renomowany sklep podologiczny oferuje specjalistyczne lampy, wyposażone dodatkowo w lupę lub funkcjonalny statyw. Tego typu oświetlenie pozwoli specjaliście na swobodną pracę, bez straszenia klienta widocznym zdezorientowaniem lub zagubieniem.

Nasz klient, nasz pan

Podczas wizyty u podologa, klient musi spoczywać w odpowiedniej pozycji. Zapewnia mu to specjalistyczny fotel, dzięki któremu nie ma potrzeby trzymania jednej nogi w powietrzu. W dobrym sklepie podologicznym można zakupić wysokiej jakości meble, zaprojektowane z myślą o długich wizytach. Chociaż ich ceny mogą być wysokie, nie warto inwestować w gorsze jakościowo fotele. Miękkie siedzisko, prosta obsługa i ergonomiczna budowa mogą sprawić, że klientki będą jeszcze chętniej przychodziły do danego salonu. Nic nie relaksuje w końcu tak skutecznie, jak oddanie się pielęgnacyjnym zabiegom w wygodnym fotelu!

 

Preparaty pielęgnacyjne na każde schorzenie

Podczas kupowania sprzętu podologicznego, warto w sklepie rozejrzeć się za uniwersalnymi, a także bardziej specjalistycznymi preparatami. Do tych pierwszych można zaliczyć przede wszystkim sole zmiękczające, peelingi i kremy złuszczające. Preparaty specjalistyczne służą zwalczaniu takich schorzeń, jak grzybica, hiperkeratoza lub nadmierna potliwość. Podczas zakupów, warto kierować się reputacją marki oraz opiniami innych specjalistów. To daje gwarancję jakości oraz wyższej satysfakcji klienta.

Podstawowe narzędzia podologiczne obowiązują każdy salon – niezależnie od jego wielkości lub czasu działania. Mają one przyczyniać się nie tylko do wyższego standardu bezpieczeństwa, ale również większego komfortu pracy. Po zakupieniu podstawowych przyborów, można śmiało realizować się w zawodzie podologa!