Jak zostać podologiem?

Jak zostać podologiem?

Aktywny tryb życia, niezdrowe posiłki i choroby dwudziestego pierwszego wieku to czynniki, które negatywnie wpływają na zdrowie psychiczne oraz fizyczne współczesnego człowieka. Nieodpowiednia dieta może prowadzić do wielu chorób, które kiedyś występowały sporadycznie wśród społeczeństwa. Dziś coraz częściej słyszy się, że młodzi ludzie, w sile wieku, cierpią na miażdżycę lub przewlekłą chorobę żylną. Ponadto, siedzący tryb życia, który może prowadzić do zdeformowania postawy ciała, objawia się już w coraz młodszym wieku. O tym, jak zapobiec zwyrodnieniom w dolnych częściach ciała i odciążyć swój organizm najlepiej wiedzą podolodzy.

Kursy i szkolenia z podologii

Na dzień dzisiejszy zawód podologa dopiero zyskuje na popularności. W wielu miastach Polski, na uczelniach studiów wyższych tworzone są zajęcia podyplomowe z dziedziny leczenia chorób stóp, czyli podologii. Kursy i zajęcia, na których słuchacze poznają tajniki swojej przyszłej pracy są zazwyczaj prowadzone w trybie niestacjonarnym, do tego rozłożone na dwa lub trzy semestry akademickie. Warunkiem ubiegania się o możliwość nauki z zakresu profilaktyki i leczenia części ciała położonej poniżej kostki jest posiadanie przynajmniej dyplomu licencjata. Jeżeli ktoś takowego nie posiada lub nie może przystąpić do uczestnictwa na studiach podyplomowych w innych powodów, zawsze może zapisać się na kursy podologiczne. W Poznaniu organizowane są kilkudniowe szkolenia z zakresu rozpoznawania patologicznych zmian na stopach oraz w obrębie paznokci. Szkolenia dla podologów są organizowane z myślą, by uczeń poznał istotę swojej przyszłej pracy w sposób praktyczny, aniżeli teoretyczny. Doświadczony specjalista od rozpoznawania schorzeń stóp i jednocześnie prowadzący kurs wpierw omawia teoretyczną część kursu, by później przejść do części praktycznej.

Dobry kosmetyki to podstawa

W trakcie tygodniowej nauki poznaje się podstawowe narzędzia i preparaty podologiczne, które warte są polecania i które przyspieszają gojenie oraz łagodzą obrzęk. Uczestnik kursu po otrzymaniu certyfikatu uprawniającego go do wykonywania konsultacji w zakresie chorób stóp jest także w stanie poradzić sobie ze zniszczonymi paznokciami. Warto pamiętać, że do gabinetu podologicznego wstępują także osoby cierpiące na grzybicę stóp lub mające problemy z odciskami, brodawkami i niepoprawnie rosnącymi paznokciami. To sprawia, że na kursach podologicznych uczestnicy uczą się jak wykorzystywać klamry na wrastające paznokcie oraz co mogliby polecić swojemu pacjentowi, by ta przypadłość już go nie spotykała. Dzięki temu słuchacze kursu samoistnie przekonują się o możliwościach preparatów podologicznych dostępnych na rynku, które są sprawdzone.

Z całą pewnością warto się stale dokształcać w różnych dziedzinach, by móc lepiej poznać siebie i przekonać się, co chce się robić w życiu. Będąc na studiach, które stwarzają wiele możliwości rozwoju, o wiele łatwiej jest stać się wszechstronnie wykształconym, dlatego tak wielu studentów uczęszczających na zajęcia z kosmetologii wybiera również studia podyplomowe z podologii. Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na ponad dwieście godzin zajęciowym z zakresu rozpoznawania chorób stóp, rozwiązaniem będą kilkudniowe kursy i szkolenia podologiczne, na których również można nauczyć się poprawnego rozpoznawania schorzeń stóp oraz profilaktyki.