Zalety zawodu podologa – czy warto nim zostać?
W dzisiejszych czasach schludny wygląd jest jedną z pierwszych rzeczy, na jakie zwracamy uwagę podczas poznawania nowych osób. Dotyczy to zarówno twarzy, jak i reszty naszego ciała. Wraz z postępem technologii i ciągle odkrywanymi nowymi technikami poprawy wyglądu skóry, zaczęły powstawać nowe zawody. Jednym z nich jest podolog – profesjonalista dbający o stan stóp. Jakie są zalety tego zawodu i czy warto zapisać się na kurs?
Podolog – charakterystyka pracy i jej zalety
Podologia to względnie nowa dziedzina z pogranicza medycyny i kosmetologii, która dotyczy leczenia chorób stóp oraz ich pielęgnacji. Do osoby o takim zawodzie zgłaszają się więc mężczyźni i kobiety borykający się z problemem wrastających paznokci, infekcjami grzybicznymi, odciskami, a także nagniotkami. Podolog zajmuje się zmianami występującymi zarówno w okolicach płytek paznokci, jak i w obrębie podeszwy stóp. Oznacza to, że doskonale zna się na kończynach dolnych i wykorzystuje swoją wiedzę o ich biomechanice w celu zlikwidowania problemów swoich klientów. Jest to zawód, który wymaga empatii i zrozumienia dla klientów oraz
dużych kompetencji. Wiele zalet sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ukończenie kursu orzekających o byciu podologiem. Największą z nich jest atrakcyjne wynagrodzenie, które waha się od stu do nawet kilkuset złotych za same konsultacje. Krótki zabieg może kosztować duże pieniądze, w szczególności, gdy mowa o wykwalifikowanym, i stale nabywającym nową wiedzę, podologu. Praca ta jest także bardzo przyszłościowa, ponieważ szybki postęp techniki równa się stałemu rozwojowi, a co za tym idzie – nowym metodom, które w ekspresowym tempie stają się popularne i chcą być przetestowane przez nowych klientów. Zawód podologa daje również duże okazje jeśli chodzi o rozwój osobisty. Wiele osób wymaga od swojej pracy możliwości samodoskonalenia się, a stając się podologiem właśnie na to można liczyć. Poszerzanie kompetencji jest wpisane w definicję tego zawodu, dlatego jest to doskonały pomysł dla osób, którym zależy na przyszłościowej profesji.
Jak stać się podologiem?
Tak liczne zalety bycia podologiem sprawiają, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tą profesją. Jednak podobnie jak w przypadku zawodu makijażystki i kosmetyczki, aby stać się podologiem niezbędne jest najpierw ukończenie specjalnego szkolenia. Kurs podologiczny w Pile lub innym dużym mieście podzielony jest na kilka modułów, które skupiają się zarówno na leczeniu popularnych chorób stóp, jak i najlepszych sposobach ich pielęgnacji. Warto pamiętać o tym, że nabywanie wiedzy nie kończy się na kursie, a często wymaga dodatkowych szkoleń, uczestnictwa w konferencjach i kongresach podologicznych, na których specjaliści z całego kraju omawiają nowe techniki i triki pielęgnacyjne.