Wszystko, co warto wiedzieć o kursie elektrokoagulacji
Brodawki – potocznie nazywane kurzajkami – są bardzo uciążliwą dolegliwością. Najczęściej zmagają się z nią dzieci i nastolatkowie, co wynika z tego, że największe skupisko wirusa brodawczaka znajduje się na publicznych basenach oraz salach gimnastycznych. Od lat z pokolenia na pokolenie przekazuje się wiele domowych sposobów na kurzajki, które mają na celu uśmierzenie bólu i zapobieganiu nawrotom choroby. W dzisiejszym wpisie jednak wyjaśnimy tajniki metody leczenia brodawek, która gwarantuje uwolnienie się od nich na zawsze – mowa tutaj o elektrokoagulacji.
Na czym polega elektrokoagulacja?
Elektrokoagulacja to metoda wykorzystywania prądu zmiennego o dużej częstotliwości. Jest on aplikowany na zmianę skórną poprzez niewielki nadajnik, przypominający kształtem długopis. Prąd wywołuje koagulację, czyli proces ścinania się białka. W przypadku leczenia kurzajek, jest to najlepszy sposób zwalczania tej dolegliwości. Dlaczego? Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta, a podolog wykonuje go w zaledwie kilka minut. Dodatkowo elektrokoagulacja nie wymaga rozcinania skóry, dzięki czemu wszystko odbywa się bez krwi, bólu i strachu klienta – zwłaszcza tego w wieku szkolnym.
Kurs elektrokoagulacji – zaawansowana technologia na pomoc człowiekowi!
Chociaż elektrokoagulacja może brzmieć jak bardzo skomplikowany zabieg, można go łatwo opanować na dobrze poprowadzonym szkoleniu. Każdy kurs – niezależnie od organizatora – rozpoczyna się od wyjaśnienia budowy wirusa HPV, którym zarażenie prowadzi do powstania brodawek. Uczestnicy zostają wdrożeni w różnicowanie różnych typów, co pozwala im w późniejszym dopasowaniu odpowiedniego leczenia. Kursy podologiczne z elektrokoagulacji obejmują również zagadnienia związane z innymi schorzeniami, które często bywają mylone z brodawkami – mowa tu o naczyniakach i włókniakach.
Po omówieniu niezbędnych podstaw, rozpoczyna się praktyczna część kursu przeprowadzania elektrokoagulacji. Uczestnicy szkolenia zostają zapoznani z aparaturą oraz jej budową. Z racji tego, że jej nieumiejętne użytkowanie może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu pacjenta bądź specjalisty, proces prezentacji maszyny odbywa się pod ścisłą kontrolą szkoleniowca. Uczestnicy kursu elektrokoagulacji dowiadują się również, w jakich przypadkach nie należy proponować klientowi tej metody leczenia. Następnie podolodzy mają możliwość przetestowania zdobytej wiedzy w praktyce na modelkach.
Wśród licznych kursów podologicznych można wyliczyć takie, które w dzisiejszych czasach powinien odbyć każdy specjalista. Szkolenie z elektrokoagulacji z całą pewnością jest jednym z nich. Umożliwia ono podologowi wzbogacenie oferty o zabieg, który może wyzwolić od bólu setki klientów. Posiadanie certyfikatu świadczącego o umiejętności korzystania z aparatury elektrokuagulacyjnej z pewnością przyczyni się do zwiększenia renomy salonu!