Kurs podologii dla specjalistów z Ostrowa Wielkopolskiego

Na barkach podologa spoczywa ogromna odpowiedzialność. W Polsce jest on swego rodzaju łącznikiem między innymi specjalistami – dermatologiem, diabetologiem, a także chirurgiem. Od prawidłowej obserwacji oraz interwencji podologa zależy nie tylko wygląd stóp. Ten specjalista może zatrzymać rozwój takich schorzeń, jak grzybica, halluksy, podagra, stopa cukrzykowa lub ostroga piętowa. Wykształceni podolodzy w Polsce są potrzebni – to nie podlega żadnej dyskusji. Jak jednak rozpoznać dobrego kosmetologa, który zajmuje się leczeniem i pielęgnacją stóp? Podpowiadamy – specjalista godny zaufania to ten, który odbył szkolenia z podologii prowadzone przez Camillen!

Na nasze szkolenia z podologii zapraszamy przede wszystkim kosmetologów z Ostrowa Wielkopolskiego. Oferta kursów Camillen jest niezwykle szeroka – znajdziesz u nas coś zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych specjalistów. Nasi szkoleniowcy krok po kroku przeprowadzą Cię przez nawet najbardziej skomplikowane zabiegi podologiczne.

Szkolenia podologiczne z rekonstrukcji paznokci to te, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród specjalistów z Ostrowa Wielkopolskiego. Zabieg ten jest często konieczny w zaawansowanych przypadkach grzybicy lub onycholizy. Paznokcie tracimy również w wyniku różnych uszkodzeń mechanicznych. W przypadku osób o słabych łożyskach wystarczy uderzenie o szafkę lub upuszczenie czegoś cięższego na palec u nogi. Kurs podologiczny Camillen dla specjalistów z Ostrowa Wielkopolskiego to niesamowita okazja, aby nauczyć się różnych technik rekonstrukcji paznokci. Szczególną popularnością cieszy się technika Unguisan, która jest bezinwazyjna i nie przeszkadza w rozwoju nowej osłony rogowej. Nasze kursy podologiczne dla kosmetologów z Ostrowa Wielkopolskiego dają możliwość pracowania z zaawansowanym sprzętem rekonstrukcyjnym. Zobaczysz, jak pracuje się z tynkturą regeneracyjną, utwardzającymi lampami, a także preparatami utwardzającymi. Na kursie podologii Camillen nauczysz się również formowania prawidłowej protezy paznokcia.

Zobacz terminy najbliższych szkoleń podologicznych!

Terapie podologiczne – Zastosowanie i rodzaje odciążeń w podologii

24.04.2023

Na szkoleniu dowiesz się jak w odpowiedni sposób dobierać odciążenia pozabiegowe w gabinecie podologicznym

OBSERWACJE PODOLOGICZNE – nowość

Terminy w szczegółach

Obserwacje to jak nazwa wskazuje przypatrywanie się, uczestniczenie w tym jak zabieg wykonuje inny specjalista pod okiem instruktora. W tym dniu odbywa się wyłącznie część praktyczna na pacjentach ( tj praktyka podologiczna ). Zakres terapii zależny jest od przyjętych na ten dzień pacjentów. Instruktor przeanalizuje z Tobą wszystkie przypadki.

PRAKTYKA PODOLOGICZNA

Terminy w szczegółach

Praktyka podologiczna to jak sama nazwa wskazuje 100% zajęć praktycznych. Nie czujesz się jeszcze pewna podczas pracy w gabinecie? Chcesz nabrać więcej praktyki i doświadczenia?

KLAMRA TYTANOWA – KOREKCJA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

Terminy w szczegółach

Chcesz poznać jedną z metod korekcji wrastających paznokci? Klamra tytanowa - to łatwy, szybki i skuteczny sposób na wstające paznokcie

PODOLOGIA OD PODSTAW – 5 DNI

Terminy w szczegółach

To 5-dniowe, intensywne szkolenie podologicznie z zakresu podstawowych zagadnień podologicznych takich jak: podstawowy zabieg podologiczny, usuwanie hiperkeratoz: modzele, odciski, zrogowacenia, usuwanie brodawek wirusowych, rekonstrukcja płytki paznokciowej i aplikacja klamry tytanowej.

KOREKCJA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI – SYSTEM UNIBRACE

15.05.2023

Szukasz skutecznej metody korekcji wrastających i wkręcających sie paznokci? Poznaj metodę UniBrace - szkolenie tworzenia klamer w narzędziu, doskonale nadających się do każdego rodzaju paznokci wkręconych i dystroficznych!

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY

Terminy w szczegółach

Wykonujesz pedicure kosmetyczne? A może nigdy wcześniej nie zajmowałaś się tym tematem? Chcesz rozpocząć swoją przygodę w zakresie podologii? Pomożemy 🙂 To szkolenie podologiczne od podstaw jest właśnie dla Ciebie.

PODOLOGIA OD PODSTAW – 4 DNI

Terminy w szczegółach

To 4-dniowe, intensywne szkolenie podologicznie z zakresu podstawowych zagadnień takich jak: podstawowy zabieg podologiczny, usuwanie hiperkeratoz: modzele, odciski, zrogowacenia, usuwanie brodawek wirusowych i rekonstrukcja płytki paznokciowej.

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

Terminy w szczegółach

Uszkodzona mechanicznie płytka paznokciowa, zatrzymany wzrost płytki paznokciowej? Zastosuj rekonstrukcje płytki paznokciowej, dzięki, której paznokieć będzie wyglądał zdrowo i estetycznie nawet przez kilka tygodni.

USUWANIE BRODAWEK WIRUSOWYCH

Terminy w szczegółach

Brodawki wirusowe ( kurzajki ) - to coraz częściej występująca dolegliwość w obrębie stóp i dłoni.Czy wiesz jak sobie z nimi poradzić? Umiesz je różniocować?

HIPERKERATOZY – PRACA DŁUTEM I SKALPELEM

Terminy w szczegółach

Modzele, odciski, zrogowacenia. Chcesz nauczyć sie ich usuwać za pomocą dłuta i skalpela? Rozpocznij swoją przygodę podologiczną razem z nami.

Trudne przypadki w podologii – kurs dla kosmetologów z Ostrowa Wielkopolskiego

Oferujemy również kursy podologiczne dla kosmetologów z Ostrowa Wlkp., na których nasi specjaliści przedstawiają wyjątkowo trudne przypadki. Gdy otwierasz swój pierwszy salon, musisz być przygotowany na różne wyzwania. Szkolenia z podologii dla osób z Ostrowa Wielkopolskiego nauczą Cię, jak radzić sobie w przypadku klienta cierpiącego na przerost płytki paznokciowej, onychilozę, stopę cukrzycową lub krwiaki. Nasze kursy składają się zarówno z części wykładowej, jak i praktycznej. Uczęszczając na nie możesz być przekonany, że zdobędziesz wiedzę niezbędną do pracy nawet z ekstremalnymi przypadkami.

Podologia to niezwykle odpowiedzialna dziedzina kosmetologii. Klienci, zgłaszając się do Ciebie, nie liczą jedynie na poprawienie wyglądu stóp oraz paznokci. Niektórzy wymagają pilnej interwencji oraz przekierowania do innego specjalisty, aby przestać męczyć się z przewlekłym bólem. Zapisz się na szkolenia podologiczne Camillen, aby móc zwiększyć swoje kompetencje i dowiedzieć się, jak pomóc nawet najbardziej wymagającym klientom!