Skuteczne sposoby na pielęgnacje stóp

Skuteczne sposoby na pielęgnacje stóp

Stopy są niezwykle istotnymi częściami ciała, których często nie wystawia się na widok publiczny dzień w dzień. Najczęściej jednak sytuacja zmienia się na przykład podczas pobytu nad morzem lub wizycie na basenie. Ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych istotne jest, by o nie odpowiednio zadbać. Należy pamiętać, że problemy związane ze stopami mogą doprowadzić do odczuwania nieprzyjemnego bólu, a w niektórych przypadkach doprowadzić nawet do przykrych konsekwencji.

Dlaczego warto dbać o stopy?

Odpowiednia pielęgnacja stóp, czyli tak zwane pedicure okazuje się bardzo istotna z szeroko pojętych względów zdrowotnych. Dzięki niej można pozbyć się problemów z rogowaciejącą skórą, popękanymi piętami, pęcherzami, odciskami, nadmierną potliwością czy obrzękami. W ten sposób poprawi się stan ich zdrowia, który jest bezpośrednio związany z dobrym samopoczuciem, ponieważ uniknie się odczuwania bólu występującego w wyniku długotrwałych zaniedbań. Warto także pamiętać, że pielęgnacja stóp umożliwi zachowanie ich w dobrym stanie estetycznym. Najlepszym rozwiązaniem okaże się jednak regularne uczęszczanie do specjalistów. Podolodzy są odpowiednio wykształceni i mają doświadczenie pozwalające na wykonanie wszelkich zabiegów. Wielu z nich przeszło na przykład szkolenie z klamry zamkowej czy kurs elektrokoagulacji.

W jaki sposób pielęgnować stopy?

Podstawową czynnością jest oczywiście przycinanie paznokci, które każdy może bez żadnego problemu przeprowadzić samodzielnie. W ten sposób uniknie się ich nieestetycznego wyglądu, bo warto dodać, że może się pod nimi osadzać brud w postaci różnego rodzaju drobin czy złuszczonego naskórka. W tym celu udostępniane są specjalne zestawy – narzędzia do pielęgnacji paznokci. W profesjonalnych sklepach są dostępne zarówno warianty dla amatorów, jak i specjalistyczne – do gabinetów podologicznych. Na wyposażeniu warto też mieć cążki podologiczne, umożliwiające pozbycie się fragmentów wrastających się paznokci. Innym rozwiązaniem może okazać się wyposażenie w specjalny frez do pięt.

 

Jaki frez do pięt wybrać?

Wcześniej wspomniany frez jest urządzeniem umożliwiającym pozbycie się niechcianej warstwy stwardniałego naskórka, który charakteryzuje się nieestetycznym wyglądem. Przed samym zabiegiem warto jednak skórę na stopach zmiękczyć, mocząc je lub używając specjalnych płynów. Bardziej zaawansowane modele zaopatrzone są w pochłaniacz pyłu, zapewniający czystość i jednocześnie zapobiegający unoszeniu się w powietrzu wysuszonego naskórka. By odpowiednio dobrać końcówkę, na rynku dostępne są również kapturki do pedicure, dzięki którym można dopasować każdy detal do preferencji.

Wymienione w tekście sposoby mogą okazać się podstawowymi czynnościami pomagającymi w zachowaniu zdrowych oraz estetycznie wyglądających stóp. Zabiegi te są proste, ale jednocześnie skuteczne – pomocne przy pielęgnacji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń można łatwo pozbyć się zrogowaciałego naskórka oraz przyciąć zbyt długie paznokcie – także te, które wrastają nieco w skórę, powodując dyskomfort. Do usunięcia pęcherzy i odcisków posłuży z kolei frez do pięt. Są to rozwiązania zachowujące stan stóp w należytej formie.