Jakie szkolenie podologiczne wybrać?

Chcesz rozwijać się w zakresie podologii, jednak nie wiesz jak rozpocząć działanie w tym kierunku?

Szkolenie PZP – podstawowy zabieg podologiczny – to pierwsze, podstawowe szkolenie jakie powinno odbyć się chcąc rozwijać ścieżkę w zakresie podologii. Pamiętaj podstawy i prawidłowe nawyki są najważniejsze. Na szkoleniu nauczysz się przeprowadzić wywiad podologiczny, dowiesz się o co należy zapytać i po co są nam potrzebne te informację, samodzielnie wykonasz podstawowy zabieg podologiczny dobierając odpowiednie narzędzia pracy, nauczysz się dobierać właściwą pielęgnację w celu przedłużenia efektu i kompleksowej obsługi klienta.

Wykonujesz podstawowy pedicure używając frezarki, ale nie pracujesz przy użyciu dłuta i skalpela?

Szkolenie HIPERKERATOZY – praca dłutem i skalpelem – to szkolenie na którym nauczysz się rozróżniać odciski, modzele, pękające pięty i rogowacenie. Dowiesz się jak opracowywać i usuwać za pomocą dłuta i skalpela wymienione zmiany. Dlaczego akurat dłuto i skalpel? Ponieważ w ręce sprawnego podologa potrafią skrócić czas wykonywanego zabiegu nawet o połowę, jest to ważne szczególnie w przypadku dużej ilości zmian, ponadto podczas używania tego typu narzędzi nie przegrzewamy naskórka, dzięki czemu nie dochodzi do ponownego, szybkiego rogowacenia.

Nie wiesz jak poradzić sobie z brodawkami wirusowymi w Twoim gabinecie?
Nie chcesz odsyłać pacjentów do innego specjalisty?

Szkolenie USUWANIE BRODAWEK WIRUSOWYCH –  podczas szkolenia poznasz najbardziej skuteczne terapie walki z brodawkami (kurzajkami) zarówno u dzieci jak i dorosłych. Nie zawsze wszystkie metody możemy zastosować u każdego pacjenta. Bardzo ważnym elementem walki z wirusem jest odporność, która zazwyczaj jest niestety bardzo obniżona, wówczas jest większa szansa na jego rozwój. Nauczysz się również odróżniać brodawki od odcisków, nauczysz się prawidłowo wykonywać zabieg elektrokoagulacji i dobierać odpowiednią terapie do danego przypadku, proponując również zalecenia pozabiegowe do domu.

Masz pacjentów z uszkodzoną płytką paznokcia? Nie wiesz jak w trwały sposób zrekonstruować paznokieć, tak aby wyglądał naturalnie i zdrowo?

Szkolenie REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ – metodą Unguisan Classic na szkoleniu dowiesz się jakie są powodu braku wzrostu lub uszkodzenia płytki paznokciowej, nauczysz się wykonywać zabieg rekonstrukcji i tworzyć protezę płytki paznokciowej metodą odlewania i protezy.  Podstawową różnicą pomiędzy tradycyjną rekonstrukcją a protetyką paznokci metodą Unguisan, jest to że rekonstrukcja żelem światłoutwardzalnym zapewnia poprawę estetyki paznokcia, natomiast protetyka metodą Unguisan zapewnia efekt kosmetyczny jak i terapeutyczny. Dodatkowo przy zastosowaniu protezy czas noszenia jej wynosi 3 miesiące (konieczność kontrolowania stanu u podologa), w przeciwieństwie do 6 tygodniowego okresu noszenia klasycznej rekonstrukcji. Paznokieć wygląda bardzo zdrowo i naturalnie.

Znany dla Ciebie jest stan zapalny, powiększone wały okołopaznokciowe, na które tamponada oraz podcinanie działają chwilowo?
Chcesz w trwały sposób pomóc pacjentom z wrastającymi oraz wkręcającymi paznokciami?

Szkolenie KLAMRA TYTANOWA – na szkoleniu dowiesz się co jest najczęstszym powodem wrastających paznokci. Nauczymy Cię na jakie paznokcie możemy zastosować tą metodę i jak prawidłowo oraz skutecznie założyć i utwardzić klamrę tytanową. Klamra tytanowa to kawałek tytanowego drutu, który przykleja się w odpowiedni sposób za pomocą kompozytu na płytce paznokcia, aby poprawić jego ułożenie. Leczenie i korekcja wrastających paznokci to proces, w większości wymaga kilku wizyt, leczenie jest czasochłonne ale przynosi spektakularne efekty.

Prowadzisz gabinet podologiczny, ale nie jesteś w 100% pewna swoich umiejętności?
Chcesz nabrać więcej praktyki i doświadczenia?

Szkolenie PRAKTYKA PODOLOGICZNA – To szkolenie przeznaczone dla osób już pracujących, wykonujących zabiegi podologiczne, które chciałyby nabrać większej pewności i doświadczenia w codziennej pracy z klientami i umiejętnie dobierać odpowiednią terapie, metodę leczenia i pielęgnacji. Na szkoleniu pracujesz i wykonujesz wszystkie zabiegi pod okiem instruktora, to 100% praktyki bez części teoretycznej. Aby móc odbyć praktykę w danym zakresie musisz już posiadać podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną na dany temat. Określone przypadki dobieramy konkretnie pod potrzeby kursanta.