Frezarka, czyli nieodłączny towarzysz zawodu podologa
Frezarka podologiczna to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym salonie. Jest ono w stanie zastąpić wiele innych narzędzi manualnych, takich jak obcinacz, polerka lub pilnik. W przeciwieństwie do tych wszystkich przyborów podologicznych, frezarka wymaga do działania jedynie prądu. Jest to prawdziwym wybawieniem dla wielu specjalistów, którzy na co dzień obsługują wielu klientów. Frezarka podologiczna umożliwia szybkie i sprawne wykonanie zabiegów wymagających dużego nakładu fizycznego. Urządzenie to wymaga jednak dokładnego dopasowania do ręki specjalisty, ale również zabiegów, które najczęściej wykonuje. W tym wpisie przedstawimy, czym wyróżniają się poszczególne frezarki podologiczne!
Frezarka podologiczna w wersji mini – idealna do pedicure
Wielu podologów decyduje się przede wszystkim na prowadzenie salonu ukierunkowanego na zabiegi kosmetyczne. Mowa tutaj przede wszystkim o pedicurze. Wbrew powszechnie przyjętej opinii, zabieg ten nie sprowadza się jedynie do malowania paznokci u stóp. Zadaniem podologa jest nadanie im odpowiedniego kształtu, usunięcie zrogowaciałej skóry, wycięcie przesuszonych wałów okołopaznokciowych, a także naniesienie odżywczego preparatu. W przypadku takich nieskomplikowanych zabiegów, można zainwestować w niewielką frezarkę podologiczną, która posiada ergonomiczny uchwyt. Tego typu urządzenia zazwyczaj liczbę obrotów wahającą się między 4 tys. a 30 tys. na minutę – jest ona wystarczająca, aby móc sprawnie spiłować nawet długie, twarde paznokcie. Wymagają sięgnięcia po odpowiednie frezy do frezarek, które zazwyczaj wykonane z piaskowca lub materiałów ceramicznych.
Ponieważ podolog specjalizujący się w zabiegach estetycznych ma zazwyczaj kontakt ze zdrowymi stopami, nie musi posiadać on frezarki podologicznej z pochłaniaczem. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że pył może być szkodliwy nie tylko dla specjalisty, ale również samego klienta.
Ostrożność to podstawa – czyli frezarka podologiczna z pochłaniaczem
Podolog specjalizujący się w uśmierzaniu chorób powinien dobrze zastanowić się nad wyborem frezarki podologicznej. Unoszący się pył ze startego naskórka może być nośnikiem wielu niebezpiecznych grzybów i bakterii. W przypadku, gdy specjalista często zajmuje się łagodzeniem grzybicy, bostonki lub róży, warto sięgnąć po frezarkę podologiczną z pochłaniaczem pyłu. Urządzenie to jest zdecydowanie bardziej masywne, dlatego najlepiej sprawdza się w większych salonach. Ta frezarka podologiczna posiada osobny pojemnik, do którego trafia cały nagromadzony pył. Nie wydostaje się on poza obszar urządzenia, co zapewnia specjaliście bezpieczną pracę. Liczba obrotów frezarki podologicznej używanej do ścierania chorego naskórka wynosi nawet do 40 tys. na minutę. Sprawia to, że pozbycie się zrogowaciałej skóry zajmuje dosłownie kilka sekund. Pompy ssące – odpowiadające za magazynowanie pyłu – działają w tych urządzeniach na tyle cicho, że nie będą zagłuszać rozmowy z klientem lub personelem.
Jak widać, wybór odpowiedniej frezarki podologicznej jest zależny od tego, czym tak naprawdę zajmuje się specjalista. Przed zakupem urządzenia, warto przejrzeć dokładnie ofertę i zastanowić się, czy zapewni ono odpowiedni komfort pracy, a także bezpieczeństwo.