Dlaczego warto wybierać profesjonalne kosmetyki podologiczne?

O skórę stóp warto dbać nie tylko latem, ale również zimą. To właśnie wtedy narażona jest na wiele niekorzystnych czynników. Grube skarpety mają chronić przed zimnem, a jednocześnie powodują przegrzanie stóp. Nadmierne pocenie sprawia, że pojawiają się odparzenia i pękające pięty. Oprócz tego w wyniku noszenia ciężkich butów powstają odciski i obtarcia, które rogowacieją. Jak temu zapobiec?

Z odsieczą przychodzą profesjonalne kosmetyki podologiczne. Regularna i prawidłowa pielęgnacja przyczynia się do poprawy kondycji skóry stóp. Jakie kosmetyki wybrać i jak je stosować? Na to pytanie odpowiemy w tym artykule.

Domowa kuracja też jest ważna!

Jednym z podstawowych kroków w zakresie pielęgnacji stóp jest wizyta w gabinecie podologicznym. Oprócz zabiegów pedicure wykonuje się również te, które mają za zadanie pozbyć się wrastających paznokci, brodawek, modzeli oraz innych zmian skórnych. Podolog —  oprócz terapii w gabinecie — przekaże wszelkie informacje dotyczące pielęgnacji domowej. W tym celu ważne jest dobranie odpowiednich produktów podologicznych, czyli kosmetyków.

Krok pierwszy — nawilżanie

Codzienna pielęgnacja powinna być oparta na systematycznym nawilżaniu stóp. W tym celu posłużą specjalne kremy i balsamy. Co więcej, podolodzy zalecają również kąpiele stóp z dodatkiem soli o określonych właściwościach, np. zmiękczających. Skóra po takiej terapii domowej jest odżywiona i elastyczna. Codzienne przeprowadzanie takiej pielęgnacji zmniejsza ryzyko powstawania zrogowaceń, a także grzybicy.

Krok drugi — złuszczanie

W przypadku pielęgnacji domowej, część specjalistów zaleca wymianę tarek i pumeksów na peelingi do stóp. Jednakże w niektórych sytuacjach — np. po konsultacji podologicznej — wykorzystanie pumeksu może okazać się wskazane. Natomiast taki zabieg powinien być przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie. Peelingi do stóp można stosować bez przeszkód w swoim zaciszu domowym. Drobinki delikatnie złuszczają i zmiękczają zrogowaciały naskórek. Bardzo ważna jest regularność, jeśli chcemy osiągnąć zadowalający efekt.

Krok trzeci — regeneracja

W końcowym etapie pielęgnacji domowej stóp warto zastosować maskę, balsam lub piankę. Kosmetyczne artykuły podologiczne z mocznikiem są dodatkowym produktem złuszczającym naskórek. Dlatego jako uzupełnienie należy stosować kosmetyki regenerujące i rewitalizujące, które tworzą barierę ochronną i zapewniają skórze miękkość.

Gdzie można zakupić kosmetyki do pielęgnacji stóp?

Kluczem do efektywnej pielęgnacji stóp są prawidłowo dobrane kosmetyki. W takiej sytuacji często pojawia się pytanie: gdzie takie kupić? Odpowiedź jest prosta — najlepiej poszukać profesjonalnego sklepu podologicznego. Oferta zazwyczaj jest bogata i z łatwością można wybrać kosmetyki do codziennej pielęgnacji, aby skóra stóp była odżywiona nie tylko latem, ale również zimą.